Блог

Чому сидяча робота може бути шкідливою для мозку

2018-08-26 21:27:00

Згідно з новим дослідженням, працівники офісів, котрі сидять годинами без переміщення, потоки крові до їхнього мозку сповільнюються і це може мати наслідки в довгостроковій перспективі для здоров'я мозку. Але, коли людина встає та прогулюється всього дві хвилини кожні півгодини, уповільнення кровотоку мозку зменшується і навіть може збільшитися.

 

Доставка крові до нашого мозку - це один з тих автоматичних внутрішніх процесів, які більшість з нас рідко усвідомлюють, хоча це важливо для життя. Мозкові клітини потребують кисню та поживних речовин, які містять кров, і кілька великих артерій постійно переміщують кров до нашої голови.

Оскільки цей потік є настільки необхідним, мозок його ретельно регулює, відстежуючи різноманітні фізіологічні сигнали, в тому числі рівні двоокису вуглецю у нашій крові, для підтримки швидкості потоку в дуже вузькому діапазоні.

 

Але відбуваються невеликі коливання, як раптові, так і затяжні, які можуть мати наслідки. Минулі дослідження людей та тварин вказують на те, що невеликі короткочасні падіння в кровотоці мозку можуть тимчасово захмарити мислення та пам'ять, тоді як довгострокові зниження пов'язані з більш високими ризиками для деяких нейродегенеративних захворювань, у тому числі слабоумства.

Дослідження працівників університету Джона Мура в Ліверпулі були опубліковані в журналі прикладної фізіології в червні цього року.

Було три групи піддослідних:

- у першій групі піддослідні імітували офісну роботу сидячи за комп'ютером або читаючи книжку протягом чотирьох годин безперервно;

- у другій групі працівники сиділи з перервами на ходьбу в довільному темпі кожні 30 хвилин протягом двох хвилин;

- у третій групі працівники вставали на прогулянку раз на дві години, але ходили вже вісі хвилин.

В результаті лише в групи людей, яка постійно змінювала положення кожні пів години, не було відзначено зменшення кровотоку.

Звичайно, це дослідження нетривале, і ми не можемо стверджувати, якими будуть наслідки в довготерміновій перспективі, але радимо Вам поставити будильник та вставати кожні півгодини. І нехай Ваш мозок подякує Вам, коли Ви вже не будете прив'язані до офісної роботи.

А також задумайтеся про столи з регулюванням висоти. Придбати можна тут - http://stiystil.com.ua/ua/view/stil-z-elektro-reguluvanniam-14

Повна стаття  - https://www.nytimes.com/2018/08/15/well/move/why-sitting-may-be-bad-for-your-brain.html

 
Попередня