Блог

6 кроків, як легко позбутись болю в шиї та спині на роботі

2017-10-11 14:46:00

Майже всі ми проводимо багато часу перед екраном телевізора, комп’ютера, смартфона чи планшета.  Щоденна робота за комп’ютером теж має свої наслідки. Все це призводить до болю в шиї та спині.

Ось 6 простих порад, які допоможуть вашій шиї, спині та іншим суглобам:

 

 

1. Налаштуйте свій стіл та крісло. 

 

Ергономічний офісний стіл не повинен мати правильну геометричну форму — криві лінії стільниці дозволяють використовувати її ширше, адже людські руки не можуть охопити площу, що перевищує 40 см. Головне, щоб все було під рукою і вам легко було дотягнутись до цього.

Крісло має бути ергономічним та зручним, з підлокотниками та підголовником, регулюванням висоти сидіння і положення спинки. Таке крісло знижує навантаження на м’язи і хребет, підтримуючи його по всій площині зіткнення.


Ваше завдання - правильно організувати свій робочий простір. Дедалі частіше з такими питаннями може допомогти роботодавець і за потреби придбати щось нове. Головне  правильно аргументувати ваші потреби на робочому місці.

 

 

2. Сидіть правильно.

Спершу зверніть увагу на те, як ви сидите.  Сидячи за столом, ваші стопи повинні знаходитись на підлозі, стегна паралельні, а гомілки перпендикулярні до підлоги.   Таким чином ви правильно розмістите вагу при сидінні  та уникнете сутулості за столом.

 

3. Відрегулюйте висоту клавіатури.

 

Якщо ви правильно сидите, то ваша спина пряма, а лікті розташовані під кутом 90°. Клавіатура повинна стояти достатньо високо, щоб у правильному положенні вам не довелось тягнутись через плечі та згинатись до неї. Мишка повинна бути на тому ж рівні, що й клавіатура.

 

4. Дивіться на свій монітор прямо.

 

Майже всі ми встановлюємо монітор нижче, ніж це рекомендовано робити. Розмістіть монітор так, щоб його низ був на рівні вашого підборіддя. Його позиція звичайно може змінюватись - трохи вище за підборіддя з 13" монітором та трохи нижче з 24". Якщо монітор знаходиться занизько, ви надто сильно будете нахилятись вперед під час роботи.

Якщо ви частіше працюєте за ноутбуком, то бажано використовувати додатковий монітор, якщо це можливо. Причина в тому, що екран ноутбука змушує  вас нахиляти голову вниз, а це збільшує навантаження на шию. Додатковий екран повинен стояти прямо перед вами. 

 


5. Уникайте листування зі свого смартфону.

 

Телефони та планшети призводять до проблем, коли їх використовують, щоб відповідати на листи, повідомлення чи просто для розваг.

Люди постійно згинають голову донизу, коли користуються мобільним телефоном.  Через що страждають від болю у шиї та плечах. Рішення просте - рідше користуйтесь телефонами та планшетами, так ви зменшите навантаження на шию.

Намагайтеся відповідати на листи чи повідомлення працюючи за комп'ютером. На облаштованому робочому місці у вас більше шансів підтримувати хорошу поставу.

 

6. Робіть собі маленькі перерви та більше рухайтеся


Сидіти в офісному кріслі дуже зручно, однак це втомлює. Чим довше ви сидите, тим більше страждає ваша постава.  Якщо у вас болить спина, шия чи плечі, то краще встати та пройтися по офісу хоча б раз на 30-40хв.

Можете налаштувати собі будильник на телефоні. Навіть якщо у вас не буде можливості відлучитися за кожним його сигналом, він буде нагадувати, що ви засиділися і пора прогулятися. 

Як альтернативу, можете використати метод управління часом Pomodoro. У вас є таймер, за яким ви 25 хвилин працюєте, а тоді 5 хвилин відпочиваєте.

Слідкуйте за своєю поставою та будьте здорові!

 

 

 

 

 

Попередня

Оплата частинками від Monobank, без відсотків і комісій на 4 платежі (3 місяці). Перший платіж знімається після отримання товару.

загальна сума замовлення грн